Zaloguj
Zaloguj
Zaloguj bezpiecznie
Szukaj
Szukaj
Którekolwiek ze słówWszystkie słowa
Najnowsze wiadomości
 2017-04-21 07:50:24
Zdjęcie
Burmistrz Miasta Kościerzyna serdecznie zaprasza wszystkich mieszkańców i gości do wzięcia udziału w Pikniku Majowym w Kościerzynie w dniach 1-3 maja 2017 r.
Zdjęcie
W związku z planowanym przystąpieniem przez Gminę Miejską Kościerzyna do konkursu Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Gdańsku pn.: „Czyste powietrze Pomorza" (edycja 2017) Burmistrz Miasta Kościerzyna ogłasza nabór wniosków o dofinansowanie modernizacji domowych systemów grzewczych.
 2017-04-25 07:39:30
Zdjęcie
Jak co roku 2 maja w Muzeum Kolejnictwa odbędzie się majówka, która przyciąga do Kościerzyny tysiące turystów. W programie przewidziano szereg atrakcji. Bardzo ciekawą ofertą będzie ekspozycja czasowa pn. „Zapomniane linie kolejowe na Pomorzu”, związana z konkursem fotograficznym o tej samej tematyce. Ważnym punktem programu, będzie już IV Turniej gry w Baśkę o Puchar Burmistrza Kościerzyny rozgrywany w zabytkowych wagonach.
Zdjęcie
Dnia 22 kwietnia 2017 r. na Stadionie Miejskim odbyła się kolejna edycja Testu Coopera. Po raz pierwszy test ten odbywał się na bieżni wokół Stadionu. Oprócz sprawdzenia się w próbie można było skorzystać z profesjonalnego sprzętu do gry w Speed-ball. W ten weekend testy Coopera odbywały się w wielu miastach w Polsce.
Zdjęcie
Rozpoczął się nabór wniosków w związku z dorocznym przyznawaniem przez Radę Miasta Kościerzyna nagród twórcom i działaczom kultury oraz sportowcom i działaczom sportowym. Wnioski należy składać w Biurze Rady Miasta Kościerzyna do końca kwietnia bieżącego roku.
Zdjęcie
19 kwietnia 2017 r. w Muzeum Ziemi Kościerskiej miało miejsce otwarcie wystawy poświęconej Franciszkowi Sędzickiemu. Uroczystość odbyła się dokładnie w 60. rocznicę śmierci poety, pisarza i działacza społecznego, pochodzącego z pobliskiego Rotembarku. Prezentowana w muzeum wystawa ma na celu przybliżenie postaci Franciszka Sędzickiego, który jak zaznaczył obecny na uroczystości znawca literatury i współautor tekstu wystawy - prof. Tadeusz Linkner, jest wciąż jeszcze za mało znany i doceniany, szczególnie w zakresie swojej poetyckiej i publicystycznej działalności.
Zdjęcie
W dniach 22-23 kwietnia 2017r na pływalni Aquasfera w Olsztynie odbyła się III runda Pucharu Świata w pływaniu w płetwach. Marcin Łukowicz zawodnik UKS Manta Kościerzyna podczas swoich 3 startów zdobył 3 złote medale na dystansach 50 BF, 100BF, 200BF.
Zdjęcie
Szanowni Państwo, Lokalna Organizacja Turystyczna "Serce Kaszub'' organizuje SPOTKANIE BRANŻY AGROTURYSTYCZNEJ Z TERENU POWIATU KOŚCIERSKIEGO, które odbędzie się w dniu 26.04.2017 r. o godz. 12:00 na Farmie Strusi Afrykańskich w Garczynie.
Zdjęcie
Celem głównym kampanii „Bezpieczny i Aktywny Senior” jest podwyższenie świadomości polskiego społeczeństwa na temat kwestii związanych z bezpieczeństwem oraz aktywnością osób starszych. Uwrażliwienie społeczeństwa na kwestie związane z osobami starszymi pozwoli na wzmocnienie tradycyjnego, społecznie i kulturowo uwarunkowanego, opartego na rodzinnych wartościach obrazu osób starszych w społeczeństwie.
Stronę odwiedzono 1339186 razy.
v.20150330-094928
Morgan&Men SEO - Widget