Zaloguj
Zaloguj
Zaloguj bezpiecznie
Szukaj
Szukaj
Którekolwiek ze słówWszystkie słowa
Najnowsze wiadomości
Zdjęcie
Wszystkich smakoszy kuchni regionalnej zapraszamy do Kościerzyny i okolic, gdzie w dniach 10-16 sierpnia 2020 r. będą oferowane specjały kuchni kaszubskiej! Gmina Miejska Kościerzyna oraz restauratorzy wspólnie zorganizują akcję pn. „Tydzień Kuchni Kaszubskiej”. Wydarzenie to będzie idealną okazją, aby podczas wędrówki po kaszubskim miasteczku zasmakować rozmaitych dań kuchni regionalnej, karmiąc zmysły potrawami tworzonymi według tradycyjnej receptury.
Zdjęcie
W związku ze zmianami, które wejdą w życie od 1 października 2020 roku przedstawiamy Państwu zasady odbioru odpadów komunalnych z terenu Miasta Kościerzyna. Prosimy o zapoznanie się z nimi, ponieważ inne reguły obowiązywać będą dla mieszkańców, a inne dla przedsiębiorców.
Zdjęcie
W dniu 5 sierpnia 2020 r. rozpoczęły się prace przy odtworzeniu chodnika na ul. Przemysłowej na odcinku od wiaduktu do ul. Składowej oraz przy przejściu dla pieszych na skrzyżowaniu z ul. Towarową. Długość nowego chodnika wynosić będzie ok. 350 m. Remont chodnika realizowany jest wspólnie z Zarządem Dróg Wojewódzkich, który na ten cel przekazał kostkę betonową.
Zdjęcie
Zarządzenie Burmistrza Miasta Kościerzyna z dnia 10.08.2020r. w sprawie ogłoszenia Otwartego Konkursu Ofert na realizację zadań z zakresu pomocy społecznej na świadczenie usług opiekuńczych na rzecz mieszkańców z terenu miasta Kościerzyna.
Zdjęcie
Do licznych atrakcji na terenie Muzeum Kolejnictwa, niebawem dołączy następna. Po zapętlonym torze będzie kursować tzw. kolej lilipucia. W składzie znalazła się lokomotywa z silnikiem spalinowym oraz stylizowane, otwarte wagony mierzące zaledwie kilkadziesiąt centymetrów wysokości. Mimo „lilipuciej” skali, kolejka jest przeznaczona do rekreacyjnych przejażdżek dla zwiedzających nasze Muzeum. Jeszcze podczas bieżących wakacji nastąpi otwarcie kolejki, na co już teraz serdecznie Państwa zapraszamy.
Zdjęcie
Walczymy z koronawirusem – pomóż nam w tym i Ty! Żebyśmy wszyscy zatrzymali rozprzestrzenianie się epidemii, musimy stosować się ściśle do konkretnych zaleceń. Zebraliśmy je w jednym miejscu. Przeczytaj i stosuj.
Zdjęcie
Burmistrz Miasta Kościerzyna serdecznie zaprasza w każdą sobotę w godzinach 10.00 - 12.00 do wspólnego zwiedzania z przewodnikiem najpiękniejszych zakątków Kościerzyny. W darmowych, miejskich spacerach z przewodnikiem wziąć udział może każdy turysta albo mieszkaniec miasta, który pragnie odkryć na nowo historię swojej okolicy. Spotykamy się na kościerskim rynku przy wejściu do Muzeum Ziemi Kościerskiej (ul. Rynek 9).
Zdjęcie
Wysokie temperatury powietrza mogą stanowić istotne zagrożenie dla zdrowia, a nawet życia. Pamiętajmy o regularnym piciu wody (nawet szklanka co godzinę) i przypominajmy o tym osobom starszym. To bardzo ważne, w ten sposób możemy zapobiec odwodnieniu.
 2020-08-06 13:16:41
Zdjęcie
Zapraszamy do zapoznania się z najnowszym repertuarem Kina Remus w Kościerzynie. Informujemy, że można kupować bilety przez internet.
Stronę odwiedzono 2209523 razy.
v.20150330-094928
Morgan&Men SEO - Widget