Strona z portalu

  / Urząd / „Kościerskie Strefy Aktywności Gospodarczej – przygotowanie dokumentacji strategicznej i techniczno-kosztorysowej” / Aktualności (POL) / Konferencja inaugurująca
Zaloguj
Zaloguj
Zaloguj bezpiecznie
Szukaj
Szukaj
Którekolwiek ze słówWszystkie słowa
Konferencja inaugurująca
Dnia 7 sierpnia 2014 roku w Sali Widowiskowej im. Lubomira Szopińskiego odbyła się konferencja inaugurująca realizację Projektu „Kościerskie Strefy Aktywności Gospodarczej - przygotowanie dokumentacji strategicznej i techniczno-kosztorysowej”. W konferencji udział wzięli: Wicemarszałek Województwa Pomorskiego Pan Ryszard Świlski, przedstawiciele Partnerów realizujących projekt oraz mieszkańcy Powiatu Kościerskiego. Konferencję otworzył Burmistrz Zdzisław Czucha, który przedstawił historię tworzenia Kościerskiego Partnerstwa na Rzecz Rozwoju Społeczno-Gospodarczego oraz istotę projektu, który uzyskał 85% dofinansowanie z funduszy EOG, pochodzących z Islandii, Liechtensteinu i Norwegii.

Z bardzo ciekawym referatem wystąpił przedstawiciel Związku Miast Polskich Pan Jarosław Komża, w którym zmierzył się z tematem „Współpraca JST - wyzwanie czy konieczność?”. I już wiadomo, że w dzisiejszych realiach i obecnej perspektywie Unii Europejskiej to i jedno, i drugie.

Podczas konferencji dyskutowano także nad kierunkami rozwoju Miasta Kościerzyna do roku 2020 oraz rozwoju przedsiębiorczości na terenie Obszaru Funkcjonalnego

Podsumowując trzeba powiedzieć, że była to jedna z najważniejszych dla przyszłości i rozwoju regionu konferencja połączona z otwartą debatą.

 

 

Strona: 1 
Zdjęcie: a1.jpg
Zdjęcie: a4.jpg
Zdjęcie: a5.jpg
Zdjęcie: a6.jpg
Zdjęcie: a7.jpg
Stronę odwiedzono 5455 razy.
v.20150330-094928
Morgan&Men SEO - Widget