Strona z portalu

  / Urząd / Inne / Bezpieczne Miasto Kościerzyna / AUTORIADA 2015
Zaloguj
Zaloguj
Zaloguj bezpiecznie
Szukaj
Szukaj
Którekolwiek ze słówWszystkie słowa
AUTORIADA 2015
Zdjęcie
W Hali SOKOLNIA odbyła się AUTORIADA 2015, w której uczestniczyło 125 dzieci, reprezentujących wszystkie publiczne kościerskie szkoły, Przedszkole Samorządowe nr 7 oraz Przedszkola Niepubliczne: Bajka, Tęczowa Trójeczka.

AUTORIADA 2015 jest finałem drugiej kościerskiej edycji Programu edukacji komunikacyjnej dla dzieci ROWEROWY AUTOCHODZIK, który w formie rajdu edukacyjnego realizowany był przez cały rok i objął swym zasięgiem ponad 700 uczniów klas pierwszych i zerówek. Dzielił się on na 6 Etapów – Tematów, które przybliżyły dzieciom nie tylko podstawy bezpieczeństwa na drodze, ale też poruszały wiele interesujących zagadnień, takich jak rodzaje i budowę pojazdów drogowych działanie odblasków, zasady jazdy na rowerze, czy różne formy podróżowania. Niezbędna wiedza przekazywana była w formie kreatywnych zabaw, wystaw i konkursów, przygotowanych przez prawie 30 pedagogów, bardzo zaangażowanych w realizację tego projektu. Szczegóły o przebiegu poszczególnych etapów publikowane były przez zespoły rajdowe na bieżąco na stronie www.rowerowyautochodzik.pl

Celem programu jest przygotowanie najmłodszych do samodzielności w ruchu drogowym. Stałe, metodyczne i angażujące przekazywanie wiedzy jest najefektywniejszym nauczania.

W dzisiejszym finale dzieci sprawdzały działanie odblasków w specjalnym tunelu, odkrywały uczestników ruchu drogowego na specjalnej Ulicy Wyobraźni, rozwiązywały zadania drogowe na Trasie Wycieczkowej. Na specjalnym torze sprawdzały swoje umiejętności sportowe, gdzie szybkość była równie ważna jak dokładność i rozwaga. Zadania na 5 punktach kontrolnych prowadzili uczniowie klas policyjnych z PZS nr 1 w Kościerzynie. Dodatkowo dzięki Drużynie Ratownictwa z tejże szkoły miały okazję zapoznać się z zasadami udzielania pierwszej pomocy.

Wszystkie dzieci otrzymały pamiątkowe medale a dodatkowo Burmistrz Kościerzyny Michał Majewski wręczył przedstawicielom szkół i przedszkoli biorących udział w rajdzie  zestawy 50 chust z elementami odblaskowymi. Będą one wyposażeniem wycieczek organizowanych przez szkoły.

We wrześniu ruszy kolejna edycja programu, którego patronat objęli: Ministerstwo Edukacji, Rzecznik Praw Dziecka oraz Krajowa Rada Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego.                         

Materiał informacyjny – opracowany przez Biuro Obsługi Placówek Oświatowych w Kościerzynie

 

Zobacz też: Kościerski Finał Autoriady

 

 

Strona: 1 
Zdjęcie: a2.jpg
Zdjęcie: a3.jpg
Zdjęcie: a4.jpg
Zdjęcie: a6.jpg
Zdjęcie: a7.jpg
Zdjęcie: a8.jpg
Zdjęcie: b2.jpg
Zdjęcie: b3.jpg
Zdjęcie: b4.jpg
Zdjęcie: b5.jpg
Zdjęcie: b6.jpg
Zdjęcie: b7.jpg
Zdjęcie: b8.jpg
Zdjęcie: b9.jpg
Zdjęcie: c2.jpg
Zdjęcie: c3.jpg
Stronę odwiedzono 5092 razy.
v.20150330-094928
Morgan&Men SEO - Widget