Strona z portalu

  / Urząd / Honorowi Obywatele Miasta Kościerzyny / Zdzisław Czucha
Zaloguj
Zaloguj
Zaloguj bezpiecznie
Szukaj
Szukaj
Którekolwiek ze słówWszystkie słowa

Urodził się 15 lutego 1959 r. w kaszubskiej rodzinie we wsi Szenajda niedaleko Kościerzyny. Jego pasją jest budownictwo, którego uczył się od najmłodszych lat, najpierw u boku wujów - znanych na Kaszubach budowniczych, potem w Zasadniczej Szkole Budowlanej i kościerskim Technikum Budowlanym. W 1988 roku ukończył studia w specjalności konstrukcje budowlane i inżynierskie na Wydziale Budownictwa Lądowego Politechniki Gdańskiej. W 2000 roku, obroną pracy naukowej pt.: "Studium Kierunków Rozwoju Miasta Kościerzyna” ukończył podyplomowe studia na Wydziale Architektury Politechniki Gdańskiej. W roku 2001 skończył ponadto 3-letnie studia doktoranckie na Wydziale Zarządzania Akademii Ekonomicznej w Poznaniu. Systematycznie podnosił swoje kwalifikacje w dziedzinie planowania strategicznego oraz pozyskiwania funduszy Unii Europejskiej. Z budownictwem związał swoje życie zawodowe prowadząc własną firmę budowlaną. Dobre przygotowanie zawodowe okazało się bardzo pomocne w późniejszej działalności samorządowej.

W 1994 r. Zdzisław Czucha uchwałą Rady Miasta powołany został na Burmistrza Kościerzyny. Urząd ten sprawował nieprzerwanie przez 14 lat. W pracy samorządowej zawsze kierował się przekonaniem, że zapał i ciężka praca młodych ludzi korzystających z doświadczeń i dorobku wielu pokoleń mieszkańców będą dobrze służyć rozwojowi miasta. Trzykrotnie mieszkańcy Kościerzyny obdarowali go zaufaniem powierzając mu urząd burmistrza w wyborach bezpośrednich.

Społecznie wspiera rozwój sportu i turystyki. Należy do grona założycieli Klubu Sportowego „SOKÓŁ” oraz Kościerskiego Uczniowskiego Klubu Sportowego „REMUS” pełniąc funkcję prezesa zarządu. Jestem także członkiem Klubu Sportowego „KASZUBIA” oraz aktywnie działa w Zrzeszeniu Kaszubsko-Pomorskim i Kaszubskim Instytucie Rozwoju

W 2007 roku, także głównie dzięki głosom poparcia mieszkańców Kościerzyny, Zdzisław Czucha wybrany został posłem na Sejm Rzeczpospolitej Polskiej. Mandat poselski sprawował do grudnia 2010 roku, kiedy to ponownie został wybrana burmistrzem Kościerzyny.

W uznaniu zasług na polu działalności jakie Zdzisław Czucha podejmował na rzecz Kościerzyny za czasów urzędowania na stanowisku burmistrza uchwałą Rady Miasta Kościerzyna Nr L/383/09 z dnia 25 listopada 2009 r. otrzymał tytuł Honorowego Obywatela Miasta Kościerzyna.

Uroczystość laudacyjna miała miejsce w dniu 14 maja 2010 roku.

Zdzisław Chucha – mgr inż. budownictwa, Politechnika Gdańska, burmistrz miasta Kościerzyny, poseł na Sejm Rzeczypospolitej Polskiej w latach 2007-2010.

 

 

 

 

Strona: 1 
Stronę odwiedzono 6866 razy.
v.20150330-094928
Morgan&Men SEO - Widget