Strona z portalu

  / Urząd / Inne / Bezpieczne Miasto Kościerzyna / AUTORIADA 2016
Zaloguj
Zaloguj
Zaloguj bezpiecznie
Szukaj
Szukaj
Którekolwiek ze słówWszystkie słowa
AUTORIADA 2016
Zdjęcie
Już po raz trzeci w Hali Sportowej SOKOLNIA odbyła się AUTORIADA, w której uczestniczyło 150 dzieci, reprezentujących wszystkie publiczne kościerskie szkoły, Przedszkole Samorządowe nr 7, Przedszkole Happy Kids i Przedszkole Specjalne SOSW Kościerzyna.

AUTORIADA 2016 jest finałem programu Kościerzyna Bezpieczne Miasto, realizowanym przez cały rok szkolny i obejmującym swym zasięgiem ponad 400 uczniów klas pierwszych i zerówek.

Jego celem jest przygotowanie najmłodszych mieszkańców Kościerzyny do samodzielności w ruchu drogowym. Dzieci poprzez zabawę poznają zasady ruchu drogowego, zasady poruszania się pieszych i rowerzystów. Jak zawsze do organizacji Autoriady włączyli się uczniowie Powiatowego Zespołu Szkół nr 1 z klasy policyjnej oraz Drużyny Ratownictwa.

Wszyscy uczestnicy imprezy  otrzymali odblaskowe zawieszki. Natomiast szkoły i przedszkola otrzymały zestawy elementów odblaskowych. Będą one wyposażeniem wycieczek organizowanych przez te placówki.

Organizatorem Autoriady jest Biuro Obsługi Placówek Oświatowych w Kościerzynie.

We wrześniu ruszy kolejna edycja programu, nad którym patronat objęli: Ministerstwo Edukacji Narodowej, Rzecznik Praw Dziecka oraz Krajowa Rada Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego.

 

Materiał informacyjny – opracowany przez Biuro Obsługi Placówek Oświatowych w Kościerzynie

 

Strona: 1 
Zdjęcie: a1.jpg
Zdjęcie: a2.jpg
Zdjęcie: a3.jpg
Zdjęcie: a4.jpg
Zdjęcie: a5.jpg
Zdjęcie: a6.jpg
Zdjęcie: a7.jpg
Zdjęcie: a8.jpg
Stronę odwiedzono 4530 razy.
v.20150330-094928
Morgan&Men SEO - Widget