Strona z portalu

  / Turystyka / Questy ”Kościerskie ślady historii”
Zaloguj
Zaloguj
Zaloguj bezpiecznie
Szukaj
Szukaj
Którekolwiek ze słówWszystkie słowa

 

11 listopada 2016 roku, w czasie Rajdu Niepodległości odbyła się premiera pierwszych w historii kościerskich questów. Pierwszy quest pt.: „Śladami kościerskich bohaterów” przybliża uczestnikom ważne postacie związane z Kościerzyną, natomiast drugi pt.: „Śladami kościerskiej historii” przybliża wydarzenia historyczne ważne dla Kościerzyny.

Questing jest to specyficzna forma gry terenowej. Polega na przejściu nieoznakowanym szlakiem, który za pomocą rymów i zagadek oprowadza uczestników po wyjątkowych miejscach. Celem przygody jest odkrycie skarbu.

Kościerskie questy powstały w ramach projektu Questy ”Kościerskie ślady historii” dofinansowanego ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Programu Patriotyzm Jutra, którego operatorem jest  Muzeum Historii Polski oraz ze środków Gminy Miejskiej Kościerzyna. Pomysłodawcą i zarazem realizatorem projektu jest Zrzeszenie Kaszubsko Pomorskie oddział w Kościerzynie. Partnerami projektu są: Gimnazjum nr 3 w Kościerzynie, Muzeum Ziemi Kościerskiej, Komenda Hufca ZHP Kościerzyna. Natomiast twórcami questów są uczniowie z Gimnazjum nr 3 w Kościerzynie i 8 Drużyny Harcerskiej „Powsinogi”.

Opiekun Questu: Muzeum Ziemi Kościerskiej im. dra Jerzego Knyby w Kościerzynie, ul. Rynek 9, tel. 58 680 04 88

QUEST-Śladami-kościrskich-bohaterów - TUTAJ

QUEST-Śladami-kościerskiej-historii - TUTAJ

 

Autorzy  Questów: Uczniowie Gimnazjum nr 3 w Kościerzynie, 8 Drużyna Harcerska Powsinogi oraz Zrzeszenie Kaszubsko – Pomorskie oddział w Kościerzynie.

„Licencja Creative Commons Uznanie autorstwa na tych samych warunkach 3.0 Polska” 

 

 

 

 

 

 

Strona: 1 
Stronę odwiedzono 6542 razy.
v.20150330-094928
Morgan&Men SEO - Widget