Strona z portalu

  / Aktualności / EGZAMIN GIMNAZJALNY 2017
Zaloguj
Zaloguj
Zaloguj bezpiecznie
Szukaj
Szukaj
Którekolwiek ze słówWszystkie słowa
EGZAMIN GIMNAZJALNY 2017
Zdjęcie
Dzisiaj o godz.9.00 uczniowie ostatnich klas gimnazjum rozpoczęli od części humanistycznej egzamin gimnazjalny. W Kościerzynie do egzaminu przystąpi 287 uczniów. Egzamin rozpocznie się od zmierzenia się z WOS-em i historią.

Test będzie trwał 60 minut, po nim nastąpi godzinna przerwa. Po odpoczynku uczniowie wrócą na sale i przez kolejne 90 minut będą pisać egzamin gimnazjalny z języka polskiego. Uczniowie oprócz pytań zamkniętych będą musieli poradzić sobie także z kilkoma zadaniami otwartymi, w których sprawdzą swoje umiejętności pisania, wnioskowania i argumentacji.

Część matematyczno-przyrodnicza egzaminu gimnazjalnego rozpocznie się w czwartek, o godzinie 9.00. Egzamin rozpocznie się testem z przedmiotów przyrodniczych. Następnie po krótkim odpoczynku uczniowie o godzinie 11.00 przystąpią do egzaminu z matematyki.

Część językowa egzaminu gimnazjalnego rozpocznie się w piątek, o godzinie 9.00. Egzamin rozpocznie się testem na poziomie podstawowym. Następnie o godzinie 11.00 uczniowie będą zdawać egzamin na  poziomie rozszerzonym.

Przystąpienie do egzaminu jest warunkiem ukończenia edukacji na poziomie gimnazjum. Nie ma jednak żadnego dolnego progu, poniżej którego test zostaje niezaliczony. Ma on za zadanie sprawdzić wiedzę ucznia, jego predyspozycje i nakierować go na trudny wybór szkoły średniej - i jedynie z tej perspektywy punkty uzyskane na egzaminie gimnazjalnym mają wartość. Od ich ilości w dużej mierze zależy przyjęcie bądź odrzucenie kandydatury ucznia w czasie rekrutacji do szkół średnich.

Tegoroczny egzamin gimnazjalny będzie przedostatnim w tej formie. Od 2019 roku uczniowie szkół podstawowych będą zdawać egzamin na zakończenie ósmej klasy.

 

Strona: 1 
Stronę odwiedzono 606 razy.
v.20150330-094928
Morgan&Men SEO - Widget