Strona z portalu

  / Aktualności / Uczniowie klas pierwszych otrzymali kamizelki odblaskowe
Zaloguj
Zaloguj
Zaloguj bezpiecznie
Szukaj
Szukaj
Którekolwiek ze słówWszystkie słowa
Uczniowie klas pierwszych otrzymali kamizelki odblaskowe
Zdjęcie
We wtorek o godzinie 10 na Rynku w Kościerzynie Burmistrz spotkał się z ponad 260 pierwszoklasistami z kościerskich podstawówek. Podobnie jak w ubiegłych latach wszystkie dzieci otrzymały kamizelki odblaskowe.

W tym roku zainaugurowana została Akcja KOŁA STOP ROBISZ KROK. Jest to już piąta edycja tego programu poświęcona przygotowaniu dzieci  do samodzielności w ruchu drogowym.

Miasto Kościerzyna w ramach działań na rzecz bezpieczeństwa realizuje Program Edukacji Komunikacyjnej AUTOCHODZIK. W tym roku całoroczną edukację rozpoczynamy  od Akcji, której celem jest zwrócenie uwagi na prawidłowe przechodzenie przez jezdnię. Tylko w ciągu jednego roku wzrosła o 15% liczba wypadków i ofiar na przejściach dla pieszych.

Na rynku dzieci przygotowywały specjalne PRZYPOMINAJKI dla swoich najbliższych, ale również miały przeszkolenie symulacyjne z przechodzenia na pasach. Straż Miejska przygotowała specjalne zadania szkoleniowe dla dzieci, które odbywały się na prawdziwych pasach.  Utrwalone będzie hasło AKCJI KOŁA STOP ROBISZ KROK oraz nawyk upewnienia się, czy wszystkie pojazdy się zatrzymały.

 

 

 

Strona: 1 
Zdjęcie: 1.JPG
Zdjęcie: Akcja_kos_5a.jpg
Zdjęcie: Akcja_kos_8.JPG
Zdjęcie: DSC_9369.JPG
Zdjęcie: DSC_9389.JPG
Zdjęcie: DSC_9409.JPG
Zdjęcie: DSC_9416.JPG
Zdjęcie: DSC_9433.JPG
Zdjęcie: DSC_9442.JPG
Zdjęcie: DSC_9486.JPG
Stronę odwiedzono 1109 razy.
v.20150330-094928
Morgan&Men SEO - Widget