Strona z portalu

  / Aktualności / Marszobieg Purcla ulicami śródmieścia
Zaloguj
Zaloguj
Zaloguj bezpiecznie
Szukaj
Szukaj
Którekolwiek ze słówWszystkie słowa
Marszobieg Purcla ulicami śródmieścia
Zdjęcie
W tłusty czwartek w centrum miasta odbędzie się Marszobieg Purcla. Inicjatywa zostanie zorganizowana po raz pierwszy i ma na celu promocję zdrowego oraz aktywnego trybu życia.

- Trasa biegu będzie prowadzić ul. Rynek, Długą, Rzemieślniczą aż do budynku „Rolnika”, gdzie uczestnicy zawrócą, po czym ul. Rzemieślniczą i Długą wrócą na kościerski rynek. Na mecie otrzymają pysznego pączka – kaszubskiego purcla. Serdecznie zapraszam mieszkańców do wzięcia udziału w marszobiegu, zwłaszcza sportowców, miłośników nordic walking, seniorów, młodzież i dzieci, które spędzają ferie w naszym mieście  – mówi Michał Majewski, Burmistrz Kościerzyny.

Głównym celem imprezy jest propagowanie zdrowego trybu życia wśród mieszkańców i turystów.

- Zamierzamy ożywić miasto w okresie zimowym oraz zachęcić do aktywnego spędzania czasu. Dzisiaj ruch i rekreacja są bardzo ważne. Mam nadzieję, że pomysł organizowania imprezy połączonej z aktywnością fizyczną, spalaniem kalorii oraz zjedzeniem na mecie pysznego pączka przyjmie się i będziemy organizować kolejne edycje tej imprezy  – mówi Jacek Konkol z Urzędu Miasta Kościerzyna.

Oprócz marszobiegu i pysznych pączków, organizatorzy zapowiadają, że przygotują atrakcyjne nagrody dla uczestników, a na rozgrzewkę zaplanowano zumbę na kościerskim rynku. Impreza rozpocznie się 8 lutego o godzinie 12.00. Głównymi organizatorami Marszobiegu Purcla są Urząd Miasta Kościerzyna, Kościerski Ośrodek Sportu i Rekreacji, Młodzieżowa Rada Miasta, Kościerski Dom Kultury, Straż Miejska, Piekarnia Cukiernia B&J Jarzębińscy oraz Turystyczne Kaszuby Regatta Sports.

 

Strona: 1 
Stronę odwiedzono 935 razy.
v.20150330-094928
Morgan&Men SEO - Widget