Strona z portalu

  / Aktualności / XIX Kościerskie Targi Książki Kaszubskiej i Pomorskiej ,,Costerina 2018”
Zaloguj
Zaloguj
Zaloguj bezpiecznie
Szukaj
Szukaj
Którekolwiek ze słówWszystkie słowa
XIX Kościerskie Targi Książki Kaszubskiej i Pomorskiej ,,Costerina 2018”
Zdjęcie
W sobotę, 7 lipca 2018, zapraszamy na XIX Kościerskie Targi Książki Kaszubskiej i Pomorskiej ,,Costerina 2018”, które odbędą się na Rynku Miejskim w Kościerzynie. Organizatorami Targów są: Burmistrz, Rada Miasta Kościerzyny oraz Biblioteka Miejska im. Ks. Konstantego Damrota.

Celem Targów jest promocja autorów  wydawnictw literatury kaszubskiej i pomorskiej oraz tworzenie możliwości nawiązywania kontaktów między autorami i wydawnictwami.

Od początku istnienia Targów autorzy i wydawcy mogą również ubiegać się o nagrodę ,,Remusowej Kary” w kategorii wydawnictw literatury  kaszubskiej i pomorskiej -w tym roku  w tych kategoriach zostało nagrodzonych 43 autorów.

W trakcie trwania targów  obecnych będzie 28 wystawców, a czytelnicy będą mogli nabyć książki w promocyjnych cenach oraz zdobyć autografy autorskie.

Gośćmi specjalnymi Targów będą: pisarki Magdalena Witkiewicz, Wioletta Piasecka, podróżnik: Romuald Koperski oraz autorzy nagrodzonych książek.

Podczas trwania Targów czynne będą stoiska:  autorów, wydawnictw, sztuki ludowej.

Ponadto w programie: wywiady z autorami, prezentacja wydawnictw, występy artystyczne oraz konkurs dla czytelników z nagrodami.

Atrakcje dla dzieci:

  • Pokaz wykonywania papieru ręcznie czerpanego
  • Zajęcia z dziećmi pt. ,,Kaszuby w oczach dzieci”: malowanie figur  ze świata bajek, deski kaszubskie- gospodarstwo domowe (figurki zwierząt)

Program:

Godzina 11.00 – oficjalne otwarcie Targów

Godzina 14.00 – Wręczenie nagród i wyróżnień w konkursie wydawnictw literatury kaszubskiej i pomorskiej  o nagrodę ,, Remusowej Kary”

Godzina 15.00  - wręczenie medalu: ,,Zasłużony kulturze Gloria Artis”

Godzina 16.00 – Oficjalne zakończenie

 

Strona: 1 
Stronę odwiedzono 1013 razy.
v.20150330-094928
Morgan&Men SEO - Widget