Strona z portalu

  / Aktualności / Zadbaj, aby Twoje dziecko miało zdrowy uśmiech!
Zaloguj
Zaloguj
Zaloguj bezpiecznie
Szukaj
Szukaj
Którekolwiek ze słówWszystkie słowa
Zadbaj, aby Twoje dziecko miało zdrowy uśmiech!
Zdjęcie
W trosce o zdrowie swoich najmłodszych mieszkańców Miasto Kościerzyna realizuje Program polityki zdrowotnej pn: „Program profilaktyki próchnicy zębów dla dzieci w wieku 5 lat z terenu Miasta Kościerzyna na lata 2017-2019”. Ideą Programu jest podniesienie wiedzy rodziców i opiekunów, a także dzieci w wieku 5 lat na temat zapobiegania chorobie próchnicowej poprzez codzienną higienę jamy ustnej, naukę prawidłowego szczotkowania zębów, przestrzeganie zaleceń dietetycznych oraz kształtowanie postawy prozdrowotnej przez zabawę i naukę.

Jak skorzystać z badań?

Warunkiem udziału w Programie jest złożenie przez rodzica (opiekuna prawnego), podczas wizyty w gabinecie stomatologicznym, pisemnej zgody na udział dziecka w programie (druk „wyrażenia zgody”).

W tym roku Program skierowany jest do wszystkich dzieci zamieszkałych w Kościerzynie z roczników 2013 i 2014.

Dzieci uczęszczające do kościerskich przedszkoli mogą skorzystać z działań profilaktycznych w swoich przedszkolach, a dzieci nie uczęszczające do przedszkoli, po wcześniejszym zgłoszeniu (pod numerem telefonu 605-575-521, /58/680-23-02 lub e-mail: k.reclaw@koscierzyna.gda.pl) w Niepublicznym Zakładzie Opieki Zdrowotnej „Przychodnia” Sp. z o.o. (ul. Marii Skłodowskiej – Curie 7).

Wszelkie działania realizowane w Programie są bezpłatne i finansowane w całości
z budżetu Miasta Kościerzyna.

Serdecznie zapraszamy wszystkie kościerskie maluchy!

 

 

Strona: 1 
Stronę odwiedzono 685 razy.
v.20150330-094928
Morgan&Men SEO - Widget