Strona z portalu

  / Aktualności / Na rynku w Kościerzynie drzewo obrodziło w pomarańcze!
Zaloguj
Zaloguj
Zaloguj bezpiecznie
Szukaj
Szukaj
Którekolwiek ze słówWszystkie słowa
Na rynku w Kościerzynie drzewo obrodziło w pomarańcze!
Zdjęcie
Pod koniec lutego na kościerskim rynku na drzewie „dojrzały” pomarańcze. Jest to część kampanii społecznej „Rzeczywistość zaskakuje. Nie daj się zaskoczyć – zrób kolonoskopię” realizowanej w ramach projektu „Profilaktyka raka jelita grubego szansą na wydłużenie aktywności zawodowej mieszkańców woj. pomorskiego”.

Taka sceneria to zaskakujący widok w naszej strefie klimatycznej, ma ona na celu zainteresowanie przechodniów i pacjentów szpitala do wzięcia udziału w bezpłatnych, profilaktycznych badaniach kolonoskopowych.

- Zależy nam, aby kampania edukacyjno-promocyjna, była nieszablonowa, przyciągająca uwagę, a także przełamywala barierę lęku przed badaniem, co według naszych obserwacji jest największą przeszkodą – mówi Koordynator projektu Małgorzata Kondek –  Dzięki dotychczasowym akcjom promocyjnym w 2018 r.  badania wykonało już 1696 osób i liczba chętnych wciąż rośnie.

Chcąc przybliżyć tematykę profilaktyki raka jelita grubego w powiecie kościerskim w 2018 roku wykonaliśmy na budynku Technikum Powiatowego Zespołu Szkół nr 1 w Kościerzynie mural o powierzchni ponad 100 .

To tylko część działań, zaplanowanych w Kościerzynie ramach 3-letniej kampanii pn. „Profilaktyka raka jelita grubego szansą na wydłużenie aktywności zawodowej mieszkańców województwa pomorskiego”, zrealizowanych przez COPERNICUS Podmiot Leczniczy Sp. z o.o. W 2019 roku zorganizowany zostanie również pokaz videomappingu 3D, który w widowiskowy i niekonwencjonalny sposób przekaże treści edukacyjne, zachęcając do badań profilaktycznych.

Z bezpłatnych badań kolonoskopowych mogą skorzystać aktywni zawodowo mieszkańcy woj. pomorskiego w wieku:

  • 50-65 lat, którzy nie mają objawów raka jelita grubego, a także w ciągu ostatnich dziesięciu lat nie wykonywali badania kolonoskopowego,
  •  40-65 lat bez objawów raka jelita grubego, które miały w rodzinie krewnego pierwszego stopnia (rodzice, rodzeństwo, dzieci) z rakiem jelita grubego,
  • 25-65 lat pochodzące z rodziny z zespołami genetycznymi.

Do projektu można się zgłosić poprzez formularz na stronie www.kolonoskopia-pomorze.pl lub poprzez kontakt telefoniczny z infolinią pod numerem (58) 727 01 30. Można także bezpośrednio kontaktować się ze Szpitalem Specjalistycznym w Kościerzynie pod numerem 887 780 281. Projekt współfinansowany jest przez Unię Europejską w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego dla Województwa Pomorskiego na lata 2014-2020.

Partnerem Wiodącym projektu jest COPERNICUS PL Sp. z o.o. – jeden z największych samorządowych podmiotów leczniczych w woj. pomorskim. Spółka w swojej strukturze posiada dwie pracownie endoskopowe w lokalizacjach: Szpital św. Wojciecha i Szpital im. M. Kopernika, wykonujące profilaktyczne badania kolonoskopowe, oraz Wojewódzkie Centrum Onkologii, będące specjalistycznym ośrodkiem zajmującym się diagnozą i leczeniem chorób nowotworowych. Dzięki temu Copernicus zapewnia wszystkim zainteresowanym pomoc i wsparcie zarówno w zakresie profilaktyki, jak i opieki medycznej.

W ramach projektu badania kolonoskopowe można również wykonać w Medpharmie Zakład Opieki Zdrowotnej S.A. w Starogardzie Gdańskim, która jest zaangażowana  w działania promocyjne i edukacyjne na rzecz pacjentów.

Partnerem projektu jest Fundacja OnkoRejs – Wybieram Życie- organizator marszy „Szlakiem białych plam”.

Za kampanię odpowiada Strategia 360, trójmiejska agencja z ponad 20-letnim doświadczeniem w branży marketingowej.  Motywem przewodnim akcji promocyjnej jest seria rysunków satyrycznych wykonanych przez Agnieszkę Szczepaniak (PaplaLAla), które w humorystyczny sposób uświadamiają mieszkańców o potrzebie wykonania badań profilaktycznych oraz niwelować barierę wstydu dotyczącą kolonoskopii. 

 

 

 

Strona: 1 
Zdjęcie: KOścierzyna 1.png
Zdjęcie: Kościerzyna 4.png
Zdjęcie: Pomarańcze na drzewie na rynku w Kościerzynie.png
Stronę odwiedzono 1250 razy.
v.20150330-094928
Morgan&Men SEO - Widget