Strona z portalu

  / Aktualności / Spotkanie informacyjne pt. „Już wkrótce nowe wsparcie z Funduszy Europejskich dla osób młodych na rynku pracy: szkolenia, praktyki i staże zawodowe oraz dotacje na rozpoczęcie własnej działalności gospodarczej!”
Zaloguj
Zaloguj
Zaloguj bezpiecznie
Szukaj
Szukaj
Którekolwiek ze słówWszystkie słowa
Spotkanie informacyjne pt. „Już wkrótce nowe wsparcie z Funduszy Europejskich dla osób młodych na rynku pracy: szkolenia, praktyki i staże zawodowe oraz dotacje na rozpoczęcie własnej działalności gospodarczej!”
Zdjęcie
Lokalny Punkt Informacyjny Funduszy Europejskich w Chojnicach serdecznie zaprasza na spotkania informacyjne oraz szkolenia organizowane w Chojnicach oraz w Kościerzynie.

I. Spotkanie informacyjne pt. „Już wkrótce nowe wsparcie z Funduszy Europejskich dla osób młodych na rynku pracy: szkolenia, praktyki i staże zawodowe oraz dotacje na rozpoczęcie własnej działalności gospodarczej!” - poświęcone możliwościom otrzymania wsparcia z Funduszy Europejskich dla osób młodych wchodzących na rynek pracy w ramach Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój na lata 2014-2020.

Na spotkaniu omówione zostaną następujące zagadnienia:

1. Osoby młode (15 – 29 lat) na rynku pracy: sytuacja, oczekiwania i trudności.

2. Założenia wsparcia osób młodych na rynku pracy w ramach Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój: poddziałanie 1.2.1 Wsparcie osób młodych na regionalnym rynku pracy:

a) Adresaci wsparcia,

b) Formy wsparcia: certyfikowane kursy i szkolenia; płatne praktyki i staże zawodowe oraz dotacje na rozpoczęcie własnej działalności gospodarczej i inne.

Termin i miejsce spotkania:

  • 21 marca 2019 r., w godz. 12:00 – 14.30, Starostwo Powiatowe w Kościerzynie, ul. 3 Maja 9 C, 83-400 Kościerzyna,
  • 26 marca 2019 r., w godz. 12.00 – 14.30, Lokalny Punkt Informacyjny Funduszy Europejskich w Chojnicach, ul. Wysoka 3/16, 89-600 Chojnice, sala nr 16a,

 

II. Szkolenie pt. „Jak napisać dobry wniosek i biznesplan, aby otrzymać preferencyjną pożyczkę na założenie i rozwój działalności gospodarczej?" - poświęcone zasadom wypełniania wniosku i biznespanu przy ubieganiu się o preferencyjne pożyczki na założenie i rozwój działalności gospodarczej na Pomorzu.

Na szkoleniu omówione zostaną następujące zagadnienia:

1. Przegląd preferencyjnych instrumentów finansowych dla biznesu dostępnych w województwie pomorskim, w tym m.in.: pożyczka na rozpoczęcie działalności gospodarczej, mikropożyczka, pożyczka turystyczna, pożyczka na innowacje i inne,

2. Struktura wniosku i biznesplanu pożyczki na rozpoczęcie działalności gospodarczej - omówienie oraz prace warsztatowe z formularzem wniosku/biznesplanu,

3. Struktura wniosku pożyczki na rozwój działalności gospodarczej (np. mikropożyczka, pożyczka turystyczna) - omówienie wybranego wniosku oraz prace warsztatowe z formularzem wniosku. 

Termin i miejsce szkolenia:

  • 18 marca 2019 r., w godz. 11.00 – 15.10, Lokalny Punkt Informacyjny Funduszy Europejskich w Chojnicach, ul. Wysoka 3/16, 89-600 Chojnice, sala nr 16a,
  • 28 marca 2019 r., w godz. 11:00  –  15.10, Starostwo Powiatowe w Kościerzynie, ul. 3 Maja 9 C, 83-400 Kościerzyna,

Formularze zgłoszeniowe oraz program spotkania informacyjnego oraz szkolenia dostępne są na stronach:

https://pomorskiewunii.pomorskie.eu/aktualnosci

http://lgrmorenka.pl/category/aktualnosci/

Strona: 1 
Stronę odwiedzono 848 razy.
v.20150330-094928
Morgan&Men SEO - Widget