Strona z portalu

  / Aktualności / ZUS - bezpłatne szkolenie dla przedsiębiorców
Zaloguj
Zaloguj
Zaloguj bezpiecznie
Szukaj
Szukaj
Którekolwiek ze słówWszystkie słowa
ZUS - bezpłatne szkolenie dla przedsiębiorców
Zdjęcie
Szanowni Państwo, bezpłatne szkolenie dla przedsiębiorców poświęcone małej działalności gospodarczej organizuje 20 lutego 2020 r. Inspektorat ZUS w Kościerzynie.

Od 1 lutego „Małego ZUS Plus” będzie może skorzystać przedsiębiorca, którego przychód z poprzedniego roku kalendarzowego nie przekroczył 120 tys. zł. Zmienił się również sposób obliczania składek. Teraz ich kwota będzie zależała od dochodu. Podstawą wymiaru składek na ubezpieczenia społeczne będzie połowa przeciętnego miesięcznego dochodu uzyskanego z działalności w poprzednim roku. Co istotne, nie zmieni się sposób obliczania minimalnej i maksymalnej podstawy wymiaru składek. Nadal będzie musiała się ona mieścić pomiędzy 30% minimalnego wynagrodzenia krajowego a 60% prognozowanego przeciętnego wynagrodzenia

W trakcie szkolenia omówimy między innymi warunki, jakie musi spełnić przedsiębiorąca, aby skorzystać z „Małego ZUS Plus” Wyjaśnimy również ustalić podstawę wymiaru składek na ubezpieczenia społeczne, a także jakie są zasady zgłoszenia i składania dokumentów rozliczeniowych. Wskażemy także obowiązki i konsekwencje związane z korzystaniem z „Małego ZUS Plus”.

Szkolenie, które odbędzie się w siedzibie Inspektoratu przy ul. 3 maja 9 b rozpocznie się o godzinie 10.00  i potrwa około 1,5 godzin.

Zgłoszenia uczestnictwa przyjmujemy mailowo pod adresem: arleta.hamerska@zus.pl lub telefonicznie pod numerem: 58-680 37 27.

Regionalny Rzecznik Prasowy ZUS województwa pomorskiego

Krzysztof CieszyńskiStrona: 1 
Stronę odwiedzono 1014 razy.
v.20150330-094928
Morgan&Men SEO - Widget