Strona z portalu

  / Aktualności / Kolejne środki na zakup sprzętu komputerowego dla Szkół!
Zaloguj
Zaloguj
Zaloguj bezpiecznie
Szukaj
Szukaj
Którekolwiek ze słówWszystkie słowa
Kolejne środki na zakup sprzętu komputerowego dla Szkół!
Zdjęcie
Miasto Kościerzyna ma szansę zdobyć kolejne rządowe dofinansowanie w wysokości, aż 125.000,00 złotych na zakup sprzętu komputerowego dla miejskich placówek oświatowych. Zamknięcie szkół przez pandemię koronawirusa na wiele tygodni wymusiło nowe standardy prowadzenia zajęć edukacyjnych. Uczniowie zamiast w szkolnych ławkach zasiadają przed monitorami komputerów. Nauczyciele korzystają z różnych komunikatorów, platform internetowych czy dziennika elektronicznego. Szkoły stopniowo „porządkują” zdalną naukę, tworząc jednolity system w obrębie danej placówki. Korzystają z platformy Microsoft Teams oraz platformy Classroom i pozostałych narzędzi Google Suite.

Nie wszyscy uczniowie i nauczyciele mają dostęp do  komputerów. Ponad 40 uczniów i 35 nauczycieli korzysta ze sprzętu wypożyczonego przez szkoły.  Aby maksymalnie wspomóc nasze placówki, Miasto aplikowało o dofinansowanie w ramach programu „Zdalna Szkoła” na zakup laptopów. W pierwszym „rozdaniu” w ramach tegoż Programu Miasto Kościerzyna otrzymało najwyższą z przydzielanych przez Ministerstwo Cyfryzacji pulę środków 100.000 zł.

35 laptopów trafiło w ubiegłym tygodniu do szkół. W kolejnej transzy Miasto Kościerzyna może liczyć na dodatkowe 125.000 zł. Projekt jest współfinansowany z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego i wdrażany w ramach Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa na lata 2014-2020, Oś 1. Powszechny dostęp do szybkiego Internetu, Działanie 1.1 Wyeliminowanie terytorialnych różnic w możliwości dostępu do szerokopasmowego internetu o wysokich przepustowościach.

 

Strona: 1 
Stronę odwiedzono 659 razy.
v.20150330-094928
Morgan&Men SEO - Widget