Strona z portalu

  / Aktualności / SANEPID - Informacja dla mieszkańców – postępowanie ze zużytymi środkami ochrony osobistej w ogólnodostępnych przestrzeniach.
Zaloguj
Zaloguj
Zaloguj bezpiecznie
Szukaj
Szukaj
Którekolwiek ze słówWszystkie słowa
SANEPID – postępowanie ze zużytymi środkami ochrony osobistej w ogólnodostępnych przestrzeniach
Zdjęcie
Epidemia koronawirusa zwiększyła popyt na środki ochrony osobistej w postaci jednorazowych maseczek i rękawiczek. Stosowane środki ochrony osobistej mają na celu zapobieganie szerzeniu się pandemii.

W związku z pojawiającym się problemem szerzenia zanieczyszczenia ogólnodostępnych przestrzeni miejskich i wiejskich (ulice, chodniki) przez zużyte  środki ochrony osobistej, stosowane przez obywateli w czasie pandemii, Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny   w Kościerzynie informuje, że zgodnie z wytycznymi Ministra Klimatu i Głównego Inspektora Sanitarnego w sprawie postępowania z odpadami wytwarzanymi w czasie występowania zakażeń koronawirusem SARS-CoV-2 i zachorowań na wywoływaną przez niego chorobę COVID-19 (w czasie trwania pandemii/epidemii), zużyte rękawiczki i maseczki ochronne powinny być zebrane w jeden worek, który po zawiązaniu wrzucamy do pojemnika lub worka na odpady resztkowe.

Celem zminimalizowania ryzyka zarażenia i rozprzestrzeniania się koronawirusa Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Kościerzynie prosi o zastosowanie się do zaleceń Głównego Inspektora Sanitarnego. 

 

Strona: 1 
Stronę odwiedzono 541 razy.
v.20150330-094928
Morgan&Men SEO - Widget